Ant-Man and the Wasp Quantumania izle

Ant-Man & Wasp 3 Quantumania Türkçe izle

Ant-Man & Wasp: Quantumania izlemeye başlayabilmek için öncelikle filmin vizyona girmesi gerekiyor yani bu yüzden ben şimdilik hikaye, karakterler ve biraz da MCU hakkında konuşup sonrasında ise sizlere şimdilik fragman videosunu izletebilirim. Şöyle bir düşünüyorum da ben en az 15 yıldır bütün Marvel filmlerini izlemiş birisi olarak bu en güzel yabancı filmlerdeki süper kahramanları yeniler ve eskiler olarak iki bölüme ayırmak istiyorum, ve bunu yaptığım zaman ise ortaya bambaşka bir tema çıkıyor, ama bu biraz şaşırtıcı görünüyor.

Kaptan Amerika, hayatı boyunca iyilik için savaşmasına rağmen bir çok insanı öldürmüş bir askerdir kendisi; Iron Man, direkt olarak olmasa da yarattığı teknolojiler sayesinde bir çok insan hayatını kaybetti; Black Widow, geçmişini düşünmek bile ne derece acımasız bir katil olduğunu anlamamıza yeterli oluyor; Hawk-Eye, Thanos‘un dünyanın yarısını yok etmesinden sonra yaptıklarını hepimiz biliyoruz; Hulk, henüz kendini kontrol edemediği dönemlerde bir çok sivil insana ciddi zararlar vermişti; Thor; tanrı adı altında ne kadar çok canlıyı öldürdüğünü kendisi bile bilmiyordur; Captain Marvel, kahraman olmadan önce, bilinçli olarak yapmasa bile masum Skrull‘lara soykırım yapan bir askerdi; Star Lord, sırf ödül avcılığı için uzaylı yaratıkları avlayan bir serseriydi; Doctor Strange; yüce büyücü sıfatı altında sonsuz evrenlerde sayısız kişinin canını yaktığına eminim; Wanda Maximoff, hem geçmişinde hem de Avengers günlerinde bilinçli veya bilinçsiz bir çok cana mal olan bir cadıydı; Black Panther, hem kendi halkı arasındaki iç çatışmada hem de babasını öldüren katili öldürmeye teşebbüs ederek aslında iyi bir katil olmayı öğrenmişti; ve hatta Vision bile yanlışlıkla olmasına rağmen Rhodey‘i sakat bırakmış ve üzerindeki ruh taşını Thanos’a kaptırarak insanlığın yarısının yok olmasına dolaylı olarak sebep olmuştu.

Şimdi baktığımız zaman bu eski nesil kahramanlar dünyayı birden fazla kurtarmış olmalarına rağmen bir o kadar da zararlı kişilerdi. Ama yeni nesil kahramanlara baktığımız zaman işler tamamen değişiyor. Buna en güzel örneği 2 karakter üzerinden verebilirim: Örümcek Adam ve Ant-Man. Bu iki yeni nesil kahraman hem sayısız defa dünya için savaştı, hem de kendilerine zarar verenlere bile zarar vermemeyi seçti. Bizim bu hikayemizin konusu Ant-Man olduğu için artık konuya onun üzerinden devam etmek istiyorum.

Ant-Man & Wasp 3 Türkçe full izleyebilmek için sabırsızlandığınızı biliyorum çünkü inanın ben de aynı şekilde heyecanlıyım çünkü Ant-Man, benim en sevdiğim 2 süper kahramandan birisidir. Bildiğiniz gibi eşinden ayrılmış, kızını her istediğinde göremeyen, polisle başı derde girmiş, cezaevine girmiş ve hatta sonrasında ev hapsine maruz kalmış, bir şekilde hayatta kalmayı başarmış ve en önemlisi tüm bu olumsuzluklar yaşanırken hiç kimseye zarar vermeye çalışmamış bir adamdan bahsediyoruz; Scott Lang! Sonrasında bir şekilde Ant-Man olacak, kendi çapında dünyaya yardım etmeye çalışacak, bir şekilde Kaptan Amerika’nın müttefiğinde yer alıp bir Avangers olacak ve kahramanlıklarına her daim devam ederken kimseye de zarar vermemeye devam edecektir. Tabi bu sırada Wasp ile tanışıp, aşkı bir daha yakalayacak ve yetmezmiş gibi Wasp da bir süper kahramana dönüşüp onunla yan yana savaşma hissini tadacaktır.

Yakında vizyona girecek olan filmimizin adı Quantumania (Ant-Man son filmi) olduğuna göre büyük ihtimalle olması gerekenden o kadar çok küçülecekler ki, bambaşka bir evrene geçiş yapacaklar ve orada da bizim şu anda heyecanla beklediğimiz maceralara yol alacaklar. Eğer Loki dizisini izlediyseniz oradaki Kang karakterini de hatırlıyorsunuzdur, işte o arkadaş ile Ant-Man & Wasp 3 filminde tekrar karşılaşıyoruz!