En Yeni Marvel Filmleri Ne Zaman Çıkacak?

Marvel MCU

Şimdiye kadar (özellikle son 10 yıldır) o kadar çok Marvel filmi izledik ki hangisinin MCU’nun hangi fazına ait olduğunu şaşırmış durumdayız, çünkü dikkat ederseniz eğer bütün Marvel’e ait filmler başka bir evreni, başka bir zamanı, veya başka bir boyutu konu alıyor, ve hal böyle de olunca kafamızın karışması da tamamen doğal kabul edilebilir. Öğrendiğim bilgilere göre Black Panther Wakanda Forever MCU’nun 4. fazının son filmi olarak kabul ediliyor. Öte yandan 5. fazı sona erdiren filmler de Deadpool 3 ve vampir avcısı Blade olarak karşımıza çıkacak. Fantastic Four ve Avengers Secret Wars filmlerinin ise 6. fazı başlatacak olan yapımlar olacağı öngörülüyor. Peki bahsettiğimiz tüm bu filmler hangi tarihte vizyona girecek ve bizi acaba ne gibi sürprizler bekliyor?

Black Panther Wakanda Forever filmi ne zaman çıkacak? 11 Kasım 2022 tarihinde Chadwick Boseman‘ın üzüntü verici bir şekilde hayata veda etmesinden sonra ilk kez yeni kahramanıyla birlikte seyirciyle buluşacak ve umarım çok da başarılı olacak!

Deadpool 3 ne zaman çıkacak? 8 Kasım 2024 yılında sevenleriyle bulaşacak. Açıkçası önümüzdeki yıllar içerisinde en çok merak ettiğim yapım tam da bu film olacak çünkü bu filmde X-Men evreninin en sevilen kahramanı olan Wolverine de olacak!

Vampir Avcısı Blade filmi ne zaman çıkacak? 6 Eylül 2024 yılında galası gerçekleşecek olan vampir avcısı kahramanımızın kim olacağı ise henüz belli değil; ayrıca Blade, vampir filmlerini sevenler için de güzel bir alternatif olacak gibi görünüyor.

Fantastic Four ne zaman çıkacak? 14 Şubat 2025 sevgililer gününde ilk vizyonunu gerçekleştirecek. Jessica Alba ve namı diyer Kaptan Amerika‘lı ilk Fantastic Four filminden bu zamana bir kaç kötü deneyimden sonra artık MCU’ya yakışır bir film bekliyoruz.

Avengers Secret Wars filmi ne zaman çıkacak? 1 Mayıs 2026 işçi bayramının olduğu gün ilk yayımlanma tarihi olacak. En merak ettiğim yapımlardan birisi de bu film olacak hiç şüphesiz çünkü bu filmde çok yüksek ihtimalle eski ve yeni MCU kahramanlarını harmanlayıp bizlere görsel bir şölen sunacaklar.

Ayrıca son olarak, ismi ve cismi henüz açıklanmamış ve sır gibi saklı tutulan bir başka Marvel yapımı film ise 7 Kasım 2025 tarihinde seyirciyle buluşacakmış. Umuyorum, diliyorum ve inşallah diyorum ki bu film Wolverine kızı Laura X23 olur ve babasından bile daha güçlü olan bu kahramanı MCU içerisinde bir çok güzel filmlerde görürüz.