Harry Potter ve Felsefe Taşı izle

harry potter ve felsefe tasi turkce dublaj izle

Bundan tam 15 yıl öncesiydi ve bir arkadaşım bu filmin korsan kasetini alarak bana gelmişti birlikte izlemek için, ama ne yazık ki ya benim bilgisayarımın dandikliğinden ya da kasetin bozuk olmasından dolayı o gün bu filmi izleyememiştik. Benim de hiç aklımda kalmadı o dönem, uçup gitti resmen. Bu olayın geçmesinden tam 6 yıl sonra izleme şansı yakaladım Harry Potter ve Felsefe Taşı izle‘yi. Esasında içimde garip bir duygu oluşmadı da değil; milyonlar, yüzmilyonlar izledi, büyük ihtimalle o arkadaşım o kaseti değiştirip yenisini aldıktan sonra izledi ama ben? Ben izleyebilmek için 6 yıl beklemiştim resmen, bu geç kalınmışlık hissi bir süre daha devam etmişti. Ama filmi izledikten sonra bir baktım ki bu dahil 8 en iyi filmler var izlenebilecek ve ben izlemek için 1 yıl boyunca yeni filmin çekilmesini beklemek zorunda değildim! Ve evet o ana kadar vizyona girmiş 8 adet tüm Harry Potter filmleri serisi arka arkaya izleyip hem kendi çapımda büyük bir rekora imza atmıştım, hem de o günden sonra çok iyi bir Hogwarts hayranı olmuştum. Öncelikle Harry Potter ve Felsefe Taşı full izle‘nin karakterleri tanıtarak başlayalım:

Harry Potter: Annesi ve babası kötü bir büyücü tarafından öldürüldükten sonra mucizevi bir biçimde hayatta kalan çocuk! Bütün büyü dünyası onun adını bu olay nedeniyle biliyordur ama o 11 yaşına gelip büyücülük okulundan katılma mektubu alana kadar bunların hiç birisinden haberi yoktu ve ona göre teyzesi, eniştesi ve kuzeniyle yaşayan sıradan bir Londra’lı çocuktu.

Ron Weesley: Kızıl saçlı, peltek konuşan, aynı okulda okuyan 3 kardeşi daha olan, maddi durumdan sıkıntılı, babası büyü bakanlığında çalışan bir memur olan ama Harry Potter’ın en iyi arkadaşı hatta kader ortağı olacak olan çocuktur. O da Harry gibi okula bu sene yeni başlayacaktır.

Hermione Granger: Bu kız bir dahi! Ciddi derecede haddinden fazla zeki olan, ailesinin büyü ile bir alakası olmadığı halde kendisi büyücülük okulunu seçen (ailesine özel okul olduğunu söyler), her büyüden ve bahsi geçen her tarihi olaydan haberi olan, çok fazla sayıda kitap okuyan, tatlı ve çok şirin, Ron gibi Harry’nin en yakın arkadaşıdır. O da Ron gibi Harry’nin kader ortağı olmaktan mutluluk duyacaktır. Ve diğerleri gibi o da okulun yeni öğrencisidir.

Harry Potter Felsefe Taşı Türkçe full‘un konusu şu şekildedir: Harry, Hagrit’in eşliğinde Hogwarts büyücülük okuluna gider ve orada ilk karşılaştığı şey seçmen şapka olacaktır. Bu şapka her 1. sınıf öğrenciyi burcuna göre ayırarak 4 bölümden birisine yerleştirir. Harry de, Ron ve Hermione gibi Gryffindor bölümüne yerleşmiştir ve bu saatten sonra Draco Malfoy ve Slytherin bölümü öğrencileri ile kıyasıya bir rekabete ve hatta düşmanlığa girişecektir. İlerleyen zamanlarda Harry’nin uçan süpürgeyle olan kalıtsal yeteneği sayesinde bölüm takımına seçilecek ve Quidditch maçında Slytherin’in uzun süren galibiyet serisini sona erdirecektir. Bizim bu 3 kafadar Hogwarts müdürü Dumbledore’un özenle koruduğu Felsefe Taşının gizeminin peşine düşecek ve bu sebepten dolayı beklenmedik tehlikelerle karşılaşacak ve bu tehlikeleri yetenekleri sayesinde aşacaklardır. Bahsettiğimiz bu tehlikelerin en büyüğü de Harry’nin ailesini katleden kötü büyücü Voldemort’un okul profesörlerinden birini kullanarak Harry ile karşılaşması olacaktır. İlk Harry Potter filmi – Harry Potter 1 için yazımız şimdilik sona ermiştir, keyifli izlemeler diliyorum.

Liste:

  • harry potter felsefe taşı full izle (1)