M3GAN izle

m3ganfullizle

M3gan izlemeye başlamadan önce sizi uyarmak benim görevim, eğer 1990’lı yıllardaki Chucky filmlerini izlemekten korktuysanız ve uzak durduysanız bu filme asla ama asla yaklaşmayın bile. Arkadaşını her açıdan ve herkesten korumayı tek amacı edinmiş yapay zeka sahibi bir android robotun neler yapabileceğini görüyoruz. Bu arada robotun yüzünün tıpatıp Megan Fox‘a benzemesi de bilinçli olarak mı yapılmış bilmiyorum.

M3GAN dublajlı full izlenin fragmanlarını gördüyseniz, hikayeyi hemen hemen biliyorsunuzdur. Allison Williams, yapay zeka oyuncakları yapan bir şirkette çalışan robotist Gemma’yı canlandırıyor. Filmin açılış anlarında kız kardeşi ve eniştesi bir araba kazasında ölünce, dokuz yaşındaki yeğeni Cady’ye (Violet McGraw) bakmak zorunda kalır. Oyuncaklarla çalışmasına rağmen, Gemma’nın çocuklarla hiç deneyimi yok ve bu belli oluyor. Cady’ye karşı garip davranıyor, çocuklara oyuncak vermek gibi basit şeyleri anlamıyor ve ebeveynlerinin ölümleri gibi zor konulardan bahsetmekten kaçınıyor. Bunun yerine Gemma, kendi yaptığı yeni bir oyuncağı, Model 3 Generative Android’i, kısaca MEGAN korku filmini izleyi hızlandırıyor. M3GAN, bir çocuktan – bu durumda Cady’den – senkronize olan ve öğrenen bir oyuncak bebek. Yoğunlaştırmayla ilgili gerçeklerden çizim ve dansa, basit konuşma ve iyi bir dinleyici olmaya kadar, çocuğun bilmesi gereken her şeyi öğretmek için kullanabileceği her türlü süslü yapay zeka zil ve ıslığına sahip. Cady, M3GAN’a çok hızlı bir şekilde bağlanır. M3GAN, Cady’ye aynı hızla, ancak daha ölümcül sonuçlarla bağlanır. Gördüğünüz gibi M3GAN’ın ana politikası Cady’yi fiziksel ve duygusal olarak korumaktır. Birisi Cady’yi incittiğinde, M3GAN bunu kişisel olarak algılar. Ve sonra Raggedy Ann’den daha çok Terminatör’e benziyor.

M3GAN altyazılı full izlede büyük bir sürpriz yok, beklemediğiniz hiçbir şey yok. Bunun bir kısmı, ikinci fragmanda tüm filmi dağıttığı için pazarlama departmanına teşekkürler. Ama buna rağmen, M3GAN hala güzel bir film. Eğlenceli, komik ve garip. Filmin en iyi çekimlerinden birinde M3GAN, geleneksel doldurulmuş oyuncak ayılar ve köpek yavruları ve benzeri şeylerle çevrili bir oyuncak masasında oturuyor. Ve sonra 2023 MEGAN korku full izle var, sessizce oturuyor, boş, pek de insan olmayan yüzünde ciddi bir ifade var. M3GAN’ın kendisi bir harikadır. Kukla, animatronik, görsel efektler ve bir insan aktörün (Amie Donald, seslendiren Jenna Davis) birleşimiyle yaratılan bu kızın ne zaman gerçek, ne zaman sahte ve ne zaman bir kombinasyon olduğunu söylemek zor. M3GAN’ın ses tasarımı kesinlikle karakterin illüzyonuna katkıda bulunuyor. Neredeyse her adımda, M3GAN vızıldadı ve tıkladı, dişlilerin dönme sesleri. İğrenç olacak kadar yüksek değil, sadece MEGAN’ın bir robot olduğu anlaşılacak kadar dikkat çekici. Jenna Davis, M3GAN’a sesini hem kaygısız hem de biraz tehditkar yapan özellikle iyimser bir seslendirme katıyor. İnsan oyuncular da harika. Allison Williams, Gemma’yı her şeyin kontrolü altında olduğunu düşünen bunalmış bir teyze olarak oynayarak A-oyununu her zamanki gibi gündeme getirdi. Özellikle etkileyici olan genç Violet McGraw, Cady olarak cana yakındı ve hem ailesinin ölümüne üzüldü hem de yeni arkadaşına neşe getirdi. Olması gerektiğinde bir velet ve doğru zaman geldiğinde umurunda.

Liste:

  • m3gan izle (1)