Thor Aşk ve Gök Gürültüsü izle

Thor 4 Aşk ve Gök Gürültüsü

Thor Aşk ve Gök Gürültüsü izlemeye başlamadan önce şunu söyleyebilirim ki bu film hem en iyi Thor, hem de en iyi MCU evreni filmlerinden birisidir! Aksini iddia eden de ya izlediğini anlama sıkıntısı vardır, ya da duygu eksikliği mevcuttur. Bugün filmi bir kez daha izledikten sonra aslında hizmet ettiği amacı tamamen anlamış oldum. İlk olarak şunu diyebilirim ki Avengers‘a yetişememiş olan x veya z kuşağı için bir fırsat niteliğinde filmdi aslında bu. Çünkü o yaştaki çocuklara Thanos’un kafasının kesildiği sahne ile veya ergenliği aşmış Örümcek Adam filmleri ile süper kahraman filmleri ve Marvel aşkı aşılayamazsınız, haklılar adamlar yani. O yüzden Thor son filmi tam olarak bir köprü görevi görüyor diyebiliriz. Filme çizgi dizi veya çocuk eğlencesi yakıştırmasını yapanlar; son kuşağın akıbetini hesaplayamamış olanlardır. Ayrıca yepyeni bir efsane daha doğdu: ebediyetten gelen tanrı katili Gorr’un gerçek, Asgard tanrısı Thor’un ise manevi kızı! Ki eğer hislerimde yanılmıyorsam Deadpool 3 & Wolverine filminden sonra kızı Laura ile de gelecekteki filmlerde arkadaş olacaklarına eminim. Hazır Gorr demişken, MCU evreninin davasında en haklı kötüsü desem yanlış olmaz herhalde diye düşünüyor ve sözü filmi izlemiş diğer eleştirmenlere bırakıyorum.

Ben koyu bir Marvel hayranı olarak Thor da dahil olmak üzere hemen-hemen bütün MCU filmlerini izledim ve büyük bir çoğundan da oldukça keyif aldım, ta ki bu filme kadar. 13 yaşından büyükler asla izlememeli çünkü ciddi anlamda IQ düşüşüne sebep olabileceğini düşünüyorum. Avengers End Game’den sonra X-Men serisi hariç hiç bir Marvel filmini izlemeyeceğime dair kendime söz vermiştim ama bir arkadaşın hatırı için sinemaya gittik ve ne oldu biliyor musunuz? Thor 4 Aşk ve Gök Gürültüsü full hd izlemek isteyen arkadaşım filmin daha 20. dakikada çıkalım dedi bana. Bu güne kadar hiç bir film bitmeden çıkmamıştım lakin Thor son filmi bu konuda da ilk oldu maalesef. Zeus’un öldüğü sahneye kadar bir şekilde dayandım ama o dakika itibariyle çıktık salondan ve benim için Marvel, evren olarak da öldü. Aslında bunca yoruma bile değmeyecek bir yapımdı ama yine uzun bir yorum oldu. Ayrıca merak ettiğim en önemli konu; bu kadar büyük oyuncu kadrosu ve yıldızlar topluluğu bu saçmalıkta neden rol aldı? Film bittikten sonra 2 ilave sahne daha var; ilki gelecek 5. filmin konusunu ve o filmin kötü karakterini açıklıyor. Marvel serilerine yakışmayan ciddiyetsizlikte çocuklara yönelik bir süper kahraman filmi. Bunu bilerek filmi izlerseniz belki daha çok zevk alabilirsiniz.

Her ne kadar Thor serisinde en beğendiğim film Ragnorak olsa da, Marvel filmlerinde Infinity War’dan sonra olan kalite düşüşü ve sinemada izlediğim Doctor Strange 2 filminden sonra sinemada para harcanacak değerde olmadığını hissettim, ve hislerim doğru çıktı. Sinemada izlenecek bir film değil ve ayrıntısına girmeyeceğim. Saçma-sapan ve yerli-yersiz espriler ile komik olacağı zannedilen bir çocuk filmine dönüştürülmüş bir Thor 4 izle çıktı karşımıza ve IMDB puanı da bu durumu ispatlıyor zaten. Senaristler bu kadar cıvık bir senaryoyu hangi amaçla yazdılar acaba? Filmin dramatik son sahneleri hariç hemen-hemen her sahnede anlamsız ve hiç de güldürmeyen boş espriler söz konusuydu. Halbuki çizgi roman evreninde son derece beğeni yaratmış olan kötü karakterin tanrı kasabı veya tanrı katili gibi öyle karanlık bir konusu var ki, bu muhteşem konu ancak bu şekilde berbat edilirmiş. Çizgi roman serisini okurken bile çoğu yerde ürpermiştim ama bu filmde ise Zeus bile şaklaban yapılmış! Oyuncu kadrosu süper ama oyunculuklarda ergen senaryosunun kurbanı olmuş doğal olarak. Sadece Mighty Thor rolünde Natalie Portman ve Gorr rolünde Christian Bale başarılı. Gerek Thor ve gerekse de Zeus başta olmak üzere diğer oyunculuklar çocuk tiyatrosu seviyesinde. Müzikler güzel, efektler çok başarılı. Savaş sahneleri tipik Marvel kalitesinde ki zaten bu etmenler kurtarıyor gibi filmi. Son olarak duyurmak istediğim yeni bir Marvel filmi var ve bu hafta vizyona giriyor Black Panther Wakanda Forewer filmini de gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.